Tējas koka eļļas izmantošana sejas kopšanā

Tējas koka eļļu pazīst arī ar nosaukumu “melaleuka eļļa”, un tā ir ārkārtīgi efektīva ēteriskā eļļa, kurai ir daudz pielietojumu un priekšrocību. Šī eļļa iegūta no Melaleuca alternifolia, un to var uzklāt uz sejas un ķermeņa, lai novērstu pumpas un pievienotu kā aktīvo sastāvdaļu sejas kopšanas līdzekļiem.

Lai gan tējas koka eļļu sejas kopšanā izmanto jau ilgāk nekā simt gadus, tikai nesen tā guvusi popularitāti visa pasaulē. Kopš pētījumos dokumentētas šīs eļļas dziednieciskās īpašības, daudzi kosmētikas un ādas kopšanas līdzekļu uzņēmumi sākuši pievienot tējas koka eļļu saviem produktiem kā svarīgāko aktīvo sastāvdaļu. Šobrīd tējas koka eļļas produktus var atrast teju ikvienā mājā, it īpaši ģimenēs, kurās ir mazi bērni, gados vecāki cilvēki un tie, kuriem ir jutīga āda.

Read by Anne Thestrup Meimbresse

Anne, Varde Pharmacy
Anne has a MSc in Pharmacy from the University of Southern Denmark and has worked as a pharmacist at the Varde pharmacy for several years. Here she advises both costumers and doctors about the correct use of medical products.

Kas ir tējas koka eļļa?

Tējas koka eļļa ir dabīgs auga ekstrakts, kas iegūts no Austrālijas Melaleuca alternifolia auga. Eļļu iespējams iegūt, tvaicējot auga lapas. Eļļa ir pilnībā dabīga viela, kuru nav iespējams reproducēt, tādēļ eļļas dziednieciskās īpašības tiek tik augstu vērtētas.

Šai ēteriskajai eļļai ir antibakteriālas un antiseptiskas īpašības, kas var palīdzēt apkarot nepatīkamas ādas problēmas. To var izmantot kā dabīgu alternatīvu medikamentiem un ādas kopšanas līdzekļiem, kas var saturēt agresīvas ķīmiskas vielas. Taču jāņem vērā, ka tējas koka eļļa ir toksiska, tādēļ to nedrīkst lietot iekšķīgi; to atļauts izmantot nelielā koncentrācijā ādas apstrādei.

Pēdējā gadsimta laikā šo reto ēterisko eļļu, kas iegūta no Austrālijas Melaleuca alternifolia auga, cilvēki plaši izmantojuši visā Austrālijā. Patiesību sakot, Austrālijas karavīriem pat tika izsniegtas nelielas pudelītes ar tējas koka eļļu, lai to pārnēsātu savās pirmās palīdzības aptieciņās un palīdzētu apstrādāt brūces, neļaujot potenciāli nāvējošām infekcijām iekļūt organismā caur brūcēm un pušumiem. Austrālijas iezemieši saberza tējas koka lapas, lai iegūtu eļļu, kura pēc tam tika ieelpota, lai novērstu klepu un saaukstēšanos.


Kā izmantot tējas koka eļļu sejas kopšanā

Tējas koka eļļa ir ārkārtīgi nozīmīga sejas ādas kopšanā, jo sniedz daudz priekšrocību.

Iesakām ievērot šos soļus, kopjot sejas ādu:

1 solis

Katru vakaru rūpīgi nomazgājiet seju ar apļveida kustībām, izmantojot ūdeni istabas temperatūrā un krēmveida vai putojošu mazgāšanas līdzekli. Sejas mazgāšanas līdzeklis no Australian Bodycare satur tējas koka eļļu, kas novērš batēriju negatīvo ietekmi uz ādu; tas ir saudzīgs, nesausina ādu un efektīvi iedarbojas. Bez jebkādas beršanas tas notīrīs no sejas netīrumus, baktērijas, kosmētiku un citas vielas, kas var nosprostot poras.

2 solis

Pēc ādas attīrīšanas izmantojiet piemērotu toniku, kas palīdzēs atsvaidzināt ādu un noņemt mazgāšanas līdzekļa atlikumus. Vēlreiz jāuzsver, ka svarīgi lietot līdzekļus, kas piemēroti problemātiskai sejas ādai. Izvēloties toniku, svarīgi atrast maigas iedarbības līdzekli, kas efektīvi attīra poras, un satur tējas koka eļļu, kas novērstu baktēriju nonākšanu porās.

3 solis

Bieži vien gribas pārmērīgi berzt vai mazgāt sejas ādu, cerot, ka tas liks izsitumiem, plankumiem vai pumpām pazust. Taču tā nav pareizā pieeja, jo šādi jūs riskējat iegūt pārmēru sausu un kairinātu sejas ādu, tādēļ tā reaģēs, izdalot vēl vairāk taukvielu. Sejas āda jāattīra regulāri un maigi, pēc tam vienmēr lietojot toniku un ādas tipam piemērotu mitrinošu līdzekli, kuram jābūt maigas iedarbības, kā arī jāuztur sejas ādā pareizais mitruma līmenis un jānovērš baktēriju negatīvā ietekme.

Face tonic

Face tonic

€9,99

See product


Nedrīkst izmantot tīru, neatšķaidītu tējas koka eļļu kā mitrinošu līdzekli. Tā vietā izvēlieties pārbaudītu mitrinošu līdzekli, kas satur tējas koka eļļu. Tējas koka eļļu varat arī pievienot jūsu iecienītajiem produktiem, lai šādi uzlabot sejas ādas stāvokli šādos gadījumos:

Izsitumu un pumpu novēršanai

Pētījumos noskaidrots, ka piecu procentu tējas koka šķīdums iedarbojas tikpat labi kā benzoilperoksīds. Atšķaidot dažus pilienus tējas koka eļļas ar divdesmit līdz četrdesmit pilieniem burvjulazdas un katru dienu uzklājot maisījumu ar vates kociņu uz izsitumiem vai pumpām, varat tos novērst, lietojot tikai dabiskus līdzekļus. Benzoilperoksīds ir izplatītākais aptiekās nopērkamais līdzeklis pinņu un pumpu ārstēšanā, taču tas var izraisīt apsārtumu un ādas plēkšņu veidošanos. Savukārt, ja tējas koka eļļu izmanto vien nelielā koncentrācijā, tā var novērst pinnes un pumpas, kā arī mazināt iekaisuma simptomus. Pinnes un pumpas bieži var parādīties uz pieres, deguna, zoda un vaigiem; minētais šķīdums ir gana maigas iedarbības, tādēļ tas ir piemērots, lai to lietotu šajās sejas zonās.

Rētaudu apstrādei, lai tie kļūtu gaišāki

Pinnes, pumpas un citas ādas problēmas var atstāt uz ādas nepatīkama izskata rētas; daži pilieni tējas koka eļļas tējkarotē svaiga medus var palīdzēt padarīt šīs rētas gaišākas un atjaunot dabīgo ādas taukvielu līmeni. Vairākas minūtes iemasējiet maisījumu rētā un atstājiet izžūt; pēc tam noskalojiet ar vēsu ūdeni. Atkārtojiet šo darbību katru dienu; redzēsiet, kā rētas pašas no sevis pagaisīs.

Sausas ādas kopšanai

Sajaucot dažus pilienus tīras tējas koka eļļas ar bāzes eļļu, piemēram, mandeļu eļļu, un iemasējot maisījumu ādā, varat kopt sausu ādu. Tas uzlabos ādas elastību un padarīs to maigāku; šādu pieeju parasti iesaka pirms mazgāšanās. Ja lietosiet šādu maisījumu regulāri, jūsu āda būs mitrināta un pastāvēs mazāka iespēja, ka tā kļūs sausa.

Kosmētikas noņemšanai

Tējas koka eļļu var izmantot kosmētikas noņemšanai, ja gaisu necaurlaidīgā un sterilā traukā sajauc desmit pilienus tējas koka eļļas ar ceturtdaļu krūzes rapšu vai olīveļļas. Pirms izmantošanas pārliecinieties, ka maisījums ir kārtīgi sajaukts. Tējas koka eļļa efektīvi noņems kosmētiku un attīrīs aizsērējušās poras, novēršot ādas problēmas. Bāzes eļļa (šajā gadījumā – rapšu vai olīveļļa) palīdz mitrināt ādu, kā arī izlīdzināt smalkās krunciņas vai grumbiņas. Šis maisījums ir lieliski piemērots ikvienam, kurš cieš no jutīgas ādas un bieži piedzīvo nevēlamas ādas reakcijas. Taču ņemiet vērā, ka šis maisījums nav piemērots acu kosmētikas noņemšanai.

Kad ķeraties pie maisījuma izmantošanas, iemērciet tajā vates spilventiņu un pēc tam ar to noslaukiet seju, lai noņemtu kosmētiku. Izmantojiet ūdeni istabas temperatūrā, lai rūpīgi noskalotu seju, un pēc tam uzklājiet toniku, lai noņemtu produkta atlikumus. Regulāri izmantojot tējas koka eļļu kosmētikas noņemšanas laikā, varat uzlabot ādas stāvokli un pasargāt to no dažādām problēmām, kuras rada baktērijas. Jāpiebilst, ka dažas no problēmām var izsaukt arī netīras kosmētikas otiņas.

Toniks

Toniks ir daļa no ādas attīrīšanas procedūras; tas palīdz atbrīvoties no netīrumiem, piesārņojuma un citām vielām, kas var būt palikuši uz sejas pēc tās attīrīšanas ar mazgāšanas līdzekli. Mājās gatavots tējas koka eļļas toniks var būt izmaksu ziņā izdevīgs veids, kā novērst pumpas un pinnes, jo šai eļļai piemīt antibakteriālas, antiseptiskas un īpašības. Tējas koka eļļas saturoši toniki nomierinoši iedarbojas uz sejas ādu, turklāt tos var pagatavot mājās, izmantojot tikai pudeli ar izsmidzinātāju, ūdeni un ēterisko eļļu.

Piepildiet pudeli ar ūdeni un uz katriem 25 ml pievienojiet desmit pilienus tējas koka eļļas un piecus pilienus citas ēteriskās eļļas. Kārtīgi sakratiet pudeli, iekams izmantojat maisījumu, un katru dienu viegli apsmidziniet seju pēc tās mazgāšanas, savukārt pēc tam uzklājiet mitrinošu līdzekli.

Ja vēlaties izmantot tējas koka eļļu sejas ādas kopšanai, iesakām izmantot tikai tos tējas koka eļļas produktus, kas ir pārbaudīti un apstiprināti. Tādējādi ilgtermiņā būs nodrošināti labi un droši rezultāti.


Tējas koka eļļas priekšrocības,sejas kopšanā

Tējas koka eļļa ir praktiska un salīdzinoši lēta, un, kā minēts iepriekš, tai ir daudz dažādu pielietojumu sejas kopšanā. To bieži slavē par daudzpusīgajām īpašībām salīdzinājumā ar visām citām pieejamajām augu valsts eļļām. Pētījumos norādīts, ka tējas koka eļļā ir teju simts atsevišķu sastāvdaļu, kas ļauj to izmantot daudziem un dažādiem mērķiem.

Šis auga ekstrakts ir antibakteriāla viela, kas neļauj baktērijām vairoties un novērš infekciju attīstību un izplešanos.

Ja jums ir netīra āda, svarīgi to katru rītu un vakaru mazgāt, lai noņemtu no tās baktērijas. Pievērsiet uzmanību, lai nemazgātu seju “pārmērīgi” aktīvi, jo tādējādi jūs varat radīt pārlieku lielu ādas mitruma zudumu.

Ādu nepieciešams mitrināt un aizsargāt. Tējas koka eļļa efektīvi iedarbojas uz pumpām un netīru ādu, jo tai piemīt antibakteriālas īpašības (pumpas veidojas, jo aizsprostotos zemādas dziedzeros vairojas baktērijas).

Varat iegādāties problemātiskai ādai piemērotas ziepes, sejas mazgāšanas līdzekli un krēmu ar tējas koka eļļu sastāvā; šādos produktos eļļa pievienota pareizajā daudzumā, lai līdzeklis būtu efektīvs.


Biežāk uzdotie jautājumi par tējas koka eļļas izmantošanu sejas kopšanā

Vai tējas koka eļļa ir piemērota sejas kopšanai?

Tējas koka eļļa ir lielisks auga ekstrakts, kuru droši var lietot sejas kopšanā. Šai ēteriskajai eļļai ir daudz dziedējošu īpašību, un tā spēj aizsargāt ādu neatkarīgi no ādas tipa.

Kā lietot tējas koka eļļu ādas kopšanā?

Tējas koka eļļu sejas ādas kopšanā var izmantot dažādos veidos, piemēram, atšķaidītu ar bāzes eļļu vai iejauktu jūsu iecienītākajā sejas ādas kopšanas līdzeklī. Atsevišķos gadījumos jums būs nepieciešams nomazgāt maisījumu no sejas pēc neilga laika, taču citus tējas koka maisījumus var atstāt uz sejas vairākas stundas.

Vai tīru, neatšķaidītu tējas koka eļļu var uzklāt tieši uz sejas?

Nekad neuzklājiet uz sejas tīru, neatšķaidītu tējas koka eļļu.

Kādēļ tējas koka eļļu var izmantot sejas kopšanā?

Tējas koka eļļu var izmantot sejas kopšanā, lai novērstu ādas problēmas, piemēram, pinnes, pumpas, izsitumus, sausu ādu, infekcijas vai citas problēmas, piemēram, blaugznas un sausu galvas ādu. Eļļai piemīt antibakteriālas un antiseptiskas īpašības, kas padara to lieliski piemērotu ādas problēmu risināšanai. Tējas koka eļļa ir lieliska aktīvā sastāvdaļa ādas aizsardzībai.

Face wash

Face wash

€12,99

See product